DMP6350SQ-7
DigiKeys produktnummer
31-DMP6350SQ-7TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-DMP6350SQ-7CT-ND - Remsbit (CT)
31-DMP6350SQ-7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DMP6350SQ-7
Beskrivning
MOSFET P-CH 60V 1.5A SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 60 V 1,5 A (Ta) 720mW Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
4.1 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
206 pF @ 30 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
720mW
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Rds On (max) @ Id, Vgs
350mOhm vid 900mA, 10V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
3V vid 250µA