DMP2004VK-7
DigiKeys produktnummer
DMP2004VKDITR-ND - Remsa och spole (TR)
DMP2004VKDICT-ND - Remsbit (CT)
DMP2004VKDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DMP2004VK-7
Beskrivning
MOSFET 2P-CH 20V 0.53A SOT563
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MOSFETs - matriser 20V 530mA 400mW Ytmontering SOT-563
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DMP2004VK-7 Modeller
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
900mOhm vid 430mA, 4,5V
Tillverkare
Diodes Incorporated
Vgs(th) (Max) @ Id
1V vid 250µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
175pF vid 16V
Artikelstatus
Aktiv
Effekt - max
400mW
Teknologi
MOSFET (Metalloxid)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Konfiguration
2 P-kanal (dubbel)
Monteringstyp
Ytmontering
FET-funktion
Logiknivågrind
Inkapsling/låda
SOT-563, SOT-666
Drain till source-spänning (Vdss)
20V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-563
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
530mA