DESD3V3L2BTQ-7
DigiKeys produktnummer
31-DESD3V3L2BTQ-7TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-DESD3V3L2BTQ-7CT-ND - Remsbit (CT)
31-DESD3V3L2BTQ-7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DESD3V3L2BTQ-7
Beskrivning
TVS DIODE 3.3VWM 10VC SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10V Klämma 23A Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Effekt - toppuls
230W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
HDMI, USB
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Dubbelriktade kanaler
2
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
3,3V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
3,75V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
10V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
23A