DDZX16-13 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 64 483
Datablad
Dioder - zener 16 V 300 mW ±3% Ytmontering SOT-23-3
DDZX16-13
DigiKeys produktnummer
DDZX16-13DI-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DDZX16-13
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 12 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±3%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
18 Ohms