D3Z6V2BF-7
DigiKeys produktnummer
31-D3Z6V2BF-7TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-D3Z6V2BF-7CT-ND - Remsbit (CT)
31-D3Z6V2BF-7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D3Z6V2BF-7
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 400MW SOD323F
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.2 V 400 mW ±2% Ytmontering SOD-323F
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
D3Z6V2BF-7 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 3 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323F
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
50 Ohms