D24V0S1B2TQ-7
DigiKeys produktnummer
31-D24V0S1B2TQ-7TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-D24V0S1B2TQ-7CT-ND - Remsbit (CT)
31-D24V0S1B2TQ-7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D24V0S1B2TQ-7
Beskrivning
TVS DIODE 24VWM 40VC SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40V Klämma 6A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOD-523
Kategori
Nätmatningsskydd
Nej
Tillv.
Tillämpningar
HDMI, USB
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
18pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Dubbelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
24V (max.)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
27V
Inkapsling/låda
SC-79, SOD-523
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6A (8/20µs)
Basproduktens nummer
Effekt - toppuls
6W