BZX84C5V6W-7 har upphört och finns inte längre hos DigiKey.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 3 699
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 5.6 V 200 mW ±7% Ytmontering SOT-323
BZX84C5V6W-7
DigiKeys produktnummer
BZX84C5V6WDITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C5V6W-7
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOT323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84C5V6W-7 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-125°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±7%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-323
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms