BZX84C5V6T-7-F
DigiKeys produktnummer
31-BZX84C5V6T-7-FTR-ND - Remsa och spole (TR)
31-BZX84C5V6T-7-FCT-ND - Remsbit (CT)
31-BZX84C5V6T-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C5V6T-7-F
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 150MW SOT523
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 150 mW ±7% Ytmontering SOT-523
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±7%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-523
Effekt - max
150 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms