BZX84C2V7W-7-F
DigiKeys produktnummer
BZX84C2V7W-FDITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX84C2V7W-FDICT-ND - Remsbit (CT)
BZX84C2V7W-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C2V7W-7-F
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOT323
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 2.7 V 200 mW ±7% Ytmontering SOT-323
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84C2V7W-7-F Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-125°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±7%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-323
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms