BZT585B3V6TQ-7
DigiKeys produktnummer
31-BZT585B3V6TQ-7TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-BZT585B3V6TQ-7CT-ND - Remsbit (CT)
31-BZT585B3V6TQ-7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT585B3V6TQ-7
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 350MW SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.6 V 350 mW ±2% Ytmontering SOD-523
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZT585B3V6TQ-7 Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
350 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V