BZT52HC39WF-7
DigiKeys produktnummer
31-BZT52HC39WF-7TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-BZT52HC39WF-7CT-ND - Remsbit (CT)
31-BZT52HC39WF-7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52HC39WF-7
Beskrivning
DIODE ZENER 39V 375MW SOD123F
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 39 V 375 mW ±5,13% Ytmontering SOD-123F
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5,13%
Inkapsling/låda
Effekt - max
375 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123F
Impedans (max) (Zzt)
75 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 27.3 V