BZT52C5V6T-7
DigiKeys produktnummer
BZT52C5V6TDITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZT52C5V6TDICT-ND - Remsbit (CT)
BZT52C5V6TDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C5V6T-7
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 300 mW ±7% Ytmontering SOD-523
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZT52C5V6T-7 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Tolerans
±7%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms