BZT52C18T-7
DigiKeys produktnummer
BZT52C18T-7DITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZT52C18T-7DICT-ND - Remsbit (CT)
BZT52C18T-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C18T-7
Beskrivning
DIODE ZENER 18V 300MW SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 18 V 300 mW ±6% Ytmontering SOD-523
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 12.6 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
45 Ohms