BZT52C16T-7
DigiKeys produktnummer
BZT52C16TDITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZT52C16TDICT-ND - Remsbit (CT)
BZT52C16TDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C16T-7
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 300MW SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 16 V 300 mW ±6% Ytmontering SOD-523
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 11.2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms