BAS40-04Q-13-F
DigiKeys produktnummer
31-BAS40-04Q-13-FTR-ND - Remsa och spole (TR)
31-BAS40-04Q-13-FCT-ND - Remsbit (CT)
31-BAS40-04Q-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAS40-04Q-13-F
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 40V 200MA SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par serieanslutning 40 V 200mA (DC) Ytmontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
5 ns
Tillverkare
Diodes Incorporated
Ström - läckström @ Vr
200 nA @ 30 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Diodkonfiguration
1 par serieanslutning
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Schottky
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
200mA (DC)
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 40 mA
Basproduktens nummer
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet