BAS40-04-7-F
DigiKeys produktnummer
BAS40-04FDITR-ND - Remsa och spole (TR)
BAS40-04FDICT-ND - Remsbit (CT)
BAS40-04FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAS40-04-7-F
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 40V 200MA SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par serieanslutning 40 V 200mA (DC) Ytmontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BAS40-04-7-F Modeller
Kategori
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet
Tillverkare
Diodes Incorporated
Omvänd återhämtningstid (trr)
5 ns
Ström - läckström @ Vr
200 nA @ 30 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-125°C
Diodkonfiguration
1 par serieanslutning
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
200mA (DC)
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 40 mA