AZ1117IH-3.3TRG1
DigiKeys produktnummer
AZ1117IH-3.3TRG1DITR-ND - Remsa och spole (TR)
AZ1117IH-3.3TRG1DICT-ND - Remsbit (CT)
AZ1117IH-3.3TRG1DIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ1117IH-3.3TRG1
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223-3
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A SOT-223-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AZ1117IH-3.3TRG1 Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
1,3V vid 800mA
Tillv.
Ström - utgång
Serie
Vilström - (Iq)
6 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
70dB (120 Hz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Termiskt skydd
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
TO-261-4, TO-261AA
Spänning - ingång (max)
15V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-223-3
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V