AZ1117H-3.3TRE1 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 60 349
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 212
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 22 035
Texas Instruments
Texas Instruments
Analog Devices Inc.
Analog Devices Inc.
I lager: 263
I lager: 895
I lager: 793
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A SOT-223-3
Diodes Low Dropout Regulators | Digi-Key Daily
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
AZ1117H-3.3TRE1
DigiKeys produktnummer
AZ1117H-3.3TRE1DITR-ND - Remsa och spole (TR)
AZ1117H-3.3TRE1DICT-ND - Remsbit (CT)
AZ1117H-3.3TRE1DIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ1117H-3.3TRE1
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223-3
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
AZ1117H-3.3TRE1 Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
1,25V vid 1A
Vilström - (Iq)
10 mA
PSRR
75dB (120 Hz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Inkapsling/låda
TO-261-4, TO-261AA
Spänning - ingång (max)
15V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-223-3
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V