AZ1117D-3.3TRE1
DigiKeys produktnummer
31-AZ1117D-3.3TRE1TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-AZ1117D-3.3TRE1CT-ND - Remsbit (CT)
31-AZ1117D-3.3TRE1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ1117D-3.3TRE1
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 1A TO252-3
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A TO-252-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AZ1117D-3.3TRE1 Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
1,25V vid 1A
Tillv.
Ström - utgång
Serie
Vilström - (Iq)
10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB (120 Hz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Termiskt skydd
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Spänning - ingång (max)
15V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-252-3
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V