AP7365-33WG-7
DigiKeys produktnummer
AP7365-33WG-7DITR-ND - Remsa och spole (TR)
AP7365-33WG-7DICT-ND - Remsbit (CT)
AP7365-33WG-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AP7365-33WG-7
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 600MA SOT-25
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 600mA SOT-25
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AP7365-33WG-7 Modeller
Vilström - (Iq)
80 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
65dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spänning - ingång (max)
6V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-25
Spänning - spänningsfall (max)
0,4V vid 600mA