AP7361C-25E-13
DigiKeys produktnummer
AP7361C-25E-13DITR-ND - Remsa och spole (TR)
AP7361C-25E-13DICT-ND - Remsbit (CT)
AP7361C-25E-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AP7361C-25E-13
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT-223-3
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A SOT-223-3
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
80 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB-55dB (1kHz-10kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
TO-261-4, TO-261AA
Spänning - ingång (max)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-223-3
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,44V vid 1A (typ)