AP7354D-25FS4-7
DigiKeys produktnummer
AP7354D-25FS4-7DI-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AP7354D-25FS4-7
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V X2-DFN10104
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA X2-DFN1010-4 (typ B)
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
0.6 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
4-XDFN exponerad kontaktyta
Spänning - ingång (max)
5,5V
Leverantörens enhetsförpackning
X2-DFN1010-4 (typ B)
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,48V vid 150mA