AP7354-28W5-7
DigiKeys produktnummer
31-AP7354-28W5-7TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-AP7354-28W5-7CT-ND - Remsbit (CT)
31-AP7354-28W5-7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AP7354-28W5-7
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT-25
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-25
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AP7354-28W5-7 Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,4V vid 150mA
Tillv.
Ström - utgång
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vilström - (Iq)
0.6 µA
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - ingång (max)
5,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-25
Spänning - utspänning (min/fast)
2,8V