AP2139AK-1.8TRG1
DigiKeys produktnummer
31-AP2139AK-1.8TRG1TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-AP2139AK-1.8TRG1CT-ND - Remsbit (CT)
31-AP2139AK-1.8TRG1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AP2139AK-1.8TRG1
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 250MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 250mA SOT-23-5
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
1.5 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Skyddsfunktioner
Överström
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - ingång (max)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
1,1V vid 250mA