3.0SMCJ8.5A-13
DigiKeys produktnummer
31-3.0SMCJ8.5A-13TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3.0SMCJ8.5A-13
Beskrivning
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMC
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14,4V Klämma 208,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMC
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
208,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
3000W (3kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - backspänning (typ)
8,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
9,44V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14,4V