3.0SMCJ75AQ-13
DigiKeys produktnummer
31-3.0SMCJ75AQ-13TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3.0SMCJ75AQ-13
Beskrivning
TVS DIODE 75VWM 121VC SMC
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
121V Klämma 24,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMC
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
24,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
3000W (3kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
75V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
83,3V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
121V