2ESDV-10P
DigiKeys produktnummer
5239-2ESDV-10P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2ESDV-10P
Beskrivning
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Position plintblock Stickdon (honuttag) 0,200" (5,08mm) 180° Frihängande (i serie)
Kategori
Termineringstyp
Skruv - ökande burklämma
Tillverkare
Dinkle Corporation, USA
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Ström - IEC
18A
Förpackning
Bulk
Spänning - IEC
600 V
Artikelstatus
Aktiv
Ström - UL
15 A
Typ
Stickdon (honuttag)
Spänning - UL
300 V
Antal positioner
10
Ledningsdimension eller -intervall - AWG
12-30 AWG
Positioner per nivå
10
Ledningsdimension eller omfång - mm²
0,2-2,5mm²
Antal nivåer
1
Färg
Grön
Stigning
0,200" (5,08mm)
Arbetstemperatur
-40°C-120°C