XBP24-API-001J har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Digi
I lager: 3 723
Datablad
802,15,4 RF- sändtagarmoduler 2,4GHz Integrerad (trace) Genomgående hål
Randall Restle interviews Michi Yoneda from Cypress at Embedded World 2018
XBP24-API-001J
DigiKeys produktnummer
602-1477-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XBP24-API-001J
Beskrivning
RF TXRX MOD 802.15.4 TRC ANT TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Känslighet
-100dBm
Tillv.
Seriegränssnitt
UART
Serie
Antenntyp
Integrerad (trace)
Förpackning
Bulk
Använd IC / komponent
EM357
Artikelstatus
Föråldrad
Spänning - källa
2,8V-3,4V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Ström - mottagande
55mA
RF-familj/standard
Ström - sändande
215mA
Modulering
DSSS
Monteringstyp
Genomgående hål
Frekvens
2,4GHz
Arbetstemperatur
-40°C-85°C