XB3-24B5PT-J
DigiKeys produktnummer
602-XB3-24B5PT-J-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XB3-24B5PT-J
Beskrivning
XBEE3 BLU BLE 5.4 PCB ANTEN TH
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Bluetooth, allmän ISM > 1GHz Bluetooth v5.4, ISM RF- sändtagarmoduler 2,4GHz PCB (trace) Genomgående hål
Kategori
Seriegränssnitt
SPI, UART
Tillv.
Antenntyp
PCB (trace)
Serie
Använd IC / komponent
EFR32MG
Förpackning
Bulk
Minnesstorlek
1MB Flash, 96kB RAM
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - källa
1,71V-3,8V
RF-familj/standard
Bluetooth, allmän ISM > 1GHz
Ström - mottagande
13,5mA
Protokoll
Ström - sändande
32mA
Modulering
FSK
Monteringstyp
Genomgående hål
Frekvens
2,4GHz
Arbetstemperatur
-40°C-85°C