XB24CZ7UISB003
DigiKeys produktnummer
602-1246-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XB24CZ7UISB003
Beskrivning
RF TXRX MODULE 802.15.4U.FL SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
802,15,4 Zigbee® RF- sändtagarmoduler 2,4GHz Antenn medföljer inte, U.FL Ytmontering
Kategori
Känslighet
-102dBm
Tillv.
Seriegränssnitt
SPI, UART
Serie
Antenntyp
Antenn medföljer inte, U.FL
Förpackning
Tråg
Använd IC / komponent
EM357
Artikelstatus
Inte för nya designer
Minnesstorlek
32kB Flash, 2kB RAM
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Spänning - källa
2,1V-3,6V
RF-familj/standard
Ström - mottagande
28mA-45mA
Protokoll
Ström - sändande
33mA-59mA
Modulering
DSSS
Monteringstyp
Ytmontering
Frekvens
2,4GHz
Arbetstemperatur
-40°C-85°C