DC-ANT-24DP
DigiKeys produktnummer
602-1064-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DC-ANT-24DP
Beskrivning
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT RP-SMA
Tillverkarens standardleveranstid
65 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2,4GHz Wi-Fi Spröt (lutning) RF-antenner 2,4GHz-2,5GHz 1,8dBi RP-SMA hane Kontaktdonsmontering
Kategori
Antenntyp
Spröt (lutning)
Tillverkare
Digi
Antal band
1
Förpackning
Bulk
Förstärkning
1,8dBi
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
RP-SMA hane
RF-familj/standard
WiFi
Monteringstyp
Kontaktdonsmontering
Frekvensgrupp
UHF (2GHz-3GHz)
Höjd (max)
3,425" (87,00mm)
Frekvens - (center/band)
2,4GHz
Tillämpningar
Wi-Fi
Frekvensomfång
2,4GHz-2,5GHz