XB24CZ7PIS-004
DigiKeys produktnummer
602-1189-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XB24CZ7PIS-004
Beskrivning
RF TXRX MOD 802.15.4 TH SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
802,15,4 Zigbee® RF- sändtagarmoduler 2,4GHz Integrerad (trace) Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
XB24CZ7PIS-004 Modeller
Kategori
Känslighet
-100dBm
Tillv.
Seriegränssnitt
SPI, UART
Serie
Antenntyp
Integrerad (trace)
Förpackning
Tråg
Använd IC / komponent
EM357
Artikelstatus
Inte för nya designer
Spänning - källa
2,1V-3,6V
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Ström - mottagande
28mA-45mA
RF-familj/standard
Ström - sändande
33mA-59mA
Protokoll
Monteringstyp
Ytmontering
Modulering
DSSS
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Frekvens
2,4GHz