S24SP12005PDFA
DigiKeys produktnummer
941-1759-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S24SP12005PDFA
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 60W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 5A 9V - 36V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
60 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, SCP
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Effektivitet
92,8%
Antal utgångar
1
Spänning - ingång (min)
9V
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,41" (50,8 x 25,4 x 10,5mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
5A