MDS-065APS18 BA
DigiKeys produktnummer
1145-1017-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MDS-065APS18 BA
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 18V 65W
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 18V 90-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MDS-065APS18 BA Modeller
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
85%
Arbetstemperatur
-10°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Standby-utgång, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,20" (101,6 x 50,8 x 30,5mm)
Spänning - ingång
90-264VAC
Godkännande myndighet
CB Scheme, CE, CQC, EN, UL
Spänning - utspänning 1
18V
Standardnummer
50581; 55011; 55032; 60601-1; 60950-1
Ström - Utgång 1
3.6 A