MDS-040APS18 BA
DigiKeys produktnummer
1145-1001-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MDS-040APS18 BA
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 18V 40W
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 18V 90-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MDS-040APS18 BA Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
84%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-10°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 3,00" x B 2,00" x H 0,90" (76,2 x 50,8 x 22,9mm)
Spänning - ingång
90-264VAC
Godkännande myndighet
CB Scheme, CE, EN, UL
Spänning - utspänning 1
18V
Standardnummer
50581; 55011; 55032; 60601-1; 60950-1
Ström - Utgång 1
2.2 A