DSOL-0844-12
DSOL-0844-12
Delta Standard Solenoid Products | Digi-Key Daily
DSOL-0844-12
DigiKeys produktnummer
1144-1301-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSOL-0844-12
Beskrivning
SOLENOID PULL CONTINUOUS 12V
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontinuerlig Drift elektromagnet/solenoid Öppen ram (drag) Typ 0,500" (12,70mm) Slaglängd 12VDC Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DSOL-0844-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
20 W
Tillverkare
Delta Electronics
Likströmsresistans (DCR)
7,7Ohm
Serie
Monteringstyp
Chassimontering
Förpackning
Box
Termineringstyp
Trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 1,730" x B 0,840" x H 1,130" (43,94 x 21,34 x 28,70mm)
Teknologi
Elektromekanisk
Diameter - axel
0,313" (7,95mm)
Typ
Öppen ram (drag)
Axeldetalj
Gaffel
Driftcykel
Kontinuerlig
Vikt
0,21 lb (95,25 g)
Spänning - märkt
12VDC
Basproduktens nummer
Slaglängd
0,500" (12,70mm)