DSML-1153-18C
DigiKeys produktnummer
1144-1413-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSML-1153-18C
Beskrivning
SOLENOID LATCH PULL CONT 18V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontinuerlig Drift elektromagnet/solenoid Öppen ram spärrande (drag) Typ 0,750" (19,05mm) Slaglängd 18VDC Chassimontering
Kategori
Slaglängd
0,750" (19,05mm)
Tillverkare
Delta Electronics
Effekt (Watt)
7 W
Serie
Likströmsresistans (DCR)
45,8Ohm
Förpackning
Box
Monteringstyp
Chassimontering
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,110"/0,187"
Teknologi
Elektromekanisk
Storlek/dimension
L 2,010" x B 1,000" x H 1,220" (51,05 x 25,40 x 30,99mm)
Typ
Öppen ram spärrande (drag)
Diameter - axel
0,438" (11,13mm)
Driftcykel
Kontinuerlig
Axeldetalj
Gaffel
Spänning - märkt
18VDC