DSML-0630-18E
DigiKeys produktnummer
1144-1423-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSML-0630-18E
Beskrivning
SOLENOID LATCH PULL INTER 18V
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Intermittent Drift elektromagnet/solenoid Öppen ram spärrande (drag) Typ 0,500" (12,70mm) Slaglängd 18VDC Chassimontering
EDA-/CAD-modeller
DSML-0630-18E Modeller
Kategori
Slaglängd
0,500" (12,70mm)
Effekt (Watt)
9 W
Serie
Likströmsresistans (DCR)
38Ohm
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Storlek/dimension
L 1,200" x B 0,750" x H 0,750" (29,46 x 19,05 x 19,05mm)
Typ
Öppen ram spärrande (drag)
Diameter - axel
0,250" (6,35mm)
Driftcykel
Intermittent
Axeldetalj
Gaffel
Spänning - märkt
18VDC