DSML-0224-12
DigiKeys produktnummer
1144-1322-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSML-0224-12
Beskrivning
SOLENOID PULL PULSE 12V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Puls Drift elektromagnet/solenoid Öppen ram (drag) Typ 0,200" (5,08mm) Slaglängd 12VDC Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DSML-0224-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
12 W
Tillverkare
Delta Electronics
Likströmsresistans (DCR)
12Ohm
Serie
Monteringstyp
Chassimontering
Förpackning
Box
Termineringstyp
Trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,910" x B 0,280" x H 0,330" (23,11 x 7,11 x 8,38mm)
Teknologi
Elektromekanisk
Diameter - axel
0,130" (3,30mm)
Typ
Öppen ram (drag)
Axeldetalj
Runt
Driftcykel
Puls
Vikt
0,012 lb (5,44 g)
Spänning - märkt
12VDC
Basproduktens nummer
Slaglängd
0,200" (5,08mm)