DRP048V480W1BA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
MEAN WELL USA Inc.
I lager: 379
Datablad
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 10A
Delta Electronics DIN Rail Power Supplies  | Digi-Key Daily
DRP048V480W1BA
DigiKeys produktnummer
1145-1022-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRP048V480W1BA
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 480W
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt (Watt)
480W
Tillverkare
Delta Electronics
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Bulk
Effektivitet
93%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-75°C (med nedstämpling)
Ingångstyp
AC
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20, lastfördelning, PFC, universalingång
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 5,67" x B 4,67" x H 4,76" (144,0 x 118,6 x 121,0mm)
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
ATEX EN, CB Scheme, CE, CSA, DNV GL, EAC, EN, SIQ, UL
Spänning - utspänning 1
48V
Standardnummer
508; 50581; 55011; 55024; 55032; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-2; 61204-3
Ström - utgång (max)
10A