DRP048V120W1BN
DigiKeys produktnummer
1145-1092-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRP048V120W1BN
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 120W
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 2,5A
Kategori
Effekt (Watt)
120W
Tillverkare
Delta Electronics
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Bulk
Effektivitet
91%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-80°C (med nedstämpling)
Ingångstyp
AC
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20, lastfördelning, PFC, universalingång
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,85" x B 1,97" x H 4,76" (123,1 x 50,0 x 121,0mm)
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CB Scheme, CE, CSA, EAC, EN, SIQ, UL
Spänning - utspänning 1
48V
Standardnummer
Ström - utgång (max)
2,5A