DRP024V480W3BA
DigiKeys produktnummer
1145-1037-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRP024V480W3BA
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 20A
Kategori
Effekt (Watt)
480W
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), farliga områden
Effektivitet
91%
Arbetstemperatur
-25°C-80°C (med nedstämpling)
Storlek/dimension
L 5,52" x B 4,62" x H 4,76" (140,0 x 117,3 x 121,0mm)
AC-spänning - Ingång
320-600VAC (3-fas)
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
Ström - utgång (max)
20A