DRP024V480W1BA
DigiKeys produktnummer
1145-1043-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRP024V480W1BA
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 20A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DRP024V480W1BA Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
480W
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
92%
Arbetstemperatur
-25°C-75°C (med nedstämpling)
Storlek/dimension
L 5,76" x B 4,67" x H 4,76" (144,0 x 118,6 x 121,0mm)
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
107,1-01; 508; 1310; 50581; 55011; 55024; 55032; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-2; 61204-3
Ström - utgång (max)
20A