DRP024V240W3BA
DigiKeys produktnummer
1145-1038-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRP024V240W3BA
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 10A
Kategori
Effekt (Watt)
240W
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
92%
Arbetstemperatur
-25°C-80°C (med nedstämpling)
Storlek/dimension
L 4,62" x B 1,97" x H 4,76" (117,3 x 50,0 x 121,0mm)
AC-spänning - Ingång
320-600VAC (3-fas)
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
107,1-01; 508; 50581; 55011; 55024; 55032; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-2; 61204-3
Ström - utgång (max)
10A