DRP024V120W1BN
DigiKeys produktnummer
1145-1083-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRP024V120W1BN
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 120W
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 5A
Kategori
Effekt (Watt)
120W
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
90%
Arbetstemperatur
-20°C-85°C (med nedstämpling)
Storlek/dimension
L 4,87" x B 1,97" x H 4,76" (123,7 x 50,0 x 121,0mm)
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CB Scheme, CE, CSA, EAC, EN, SIQ, UL
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
Ström - utgång (max)
5A