DRP024V060W3BA
DigiKeys produktnummer
1145-1036-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRP024V060W3BA
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 60W
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 2,5A
Kategori
Effekt (Watt)
60W
Tillverkare
Delta Electronics
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Bulk
Effektivitet
86%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-80°C (med nedstämpling)
Ingångstyp
AC
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20, lastfördelning, PFC, universalingång
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,62" x B 1,97" x H 4,76" (117,3 x 50,0 x 121,0mm)
AC-spänning - Ingång
320-600VAC (3-fas)
Godkännande myndighet
ATEX EN, CB Scheme, CE, CSA, DNV GL, EAC, EN, SIQ, UL
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
Ström - utgång (max)
2,5A