DRP-24V48W1AZ har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Delta Electronics
I lager: 193
Datablad
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 2A
Delta Electronics DIN Rail Power Supplies  | Digi-Key Daily
DRP-24V48W1AZ
DigiKeys produktnummer
1145-1044-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRP-24V48W1AZ
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 48W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DRP-24V48W1AZ Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
48W
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
85%
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, lastfördelning, universalingång
Storlek/dimension
L 3,96" x B 1,26" x H 3,94" (100,6 x 32,0 x 100,0mm)
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CB Scheme, CE, CSA, EAC, EN, SIQ, UL
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
107,1-01; 508; 50581; 55011; 55024; 55032; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-2
Ström - utgång (max)
2A