DRL-48V120W1AS
DigiKeys produktnummer
DRL-48V120W1AS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRL-48V120W1AS
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 120W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 2,5A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DRL-48V120W1AS Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
120W
Tillverkare
Delta Electronics
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Box
Effektivitet
90%
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Ingångstyp
AC
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20, lastfördelning, PFC, universalingång
Storlek/dimension
L 4,63" x B 1,57" x H 4,87" (117,6 x 40,0 x 123,6mm)
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
48V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
2,5A