DRF-48V120W1GBA
DigiKeys produktnummer
1145-DRF-48V120W1GBA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRF-48V120W1GBA
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL 48V 120W COATED
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 2,5A
Kategori
Effekt (Watt)
120W
Tillverkare
Delta Electronics
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Förpackning
Box
Effektivitet
93%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Ingångstyp
AC
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Storlek/dimension
L 4,87" x B 1,18" x H 4,60" (123,7 x 30,0 x 116,8mm)
AC-spänning - Ingång
90-264VAC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, EAC, KC, TUV, UKCA
Spänning - utspänning 1
48V
Standardnummer
60950-1; 61010-1; 62368-1
Ström - utgång (max)
2,5A