DRC-12V100W1RZ
DigiKeys produktnummer
1145-DRC-12V100W1RZ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRC-12V100W1RZ
Beskrivning
DIN-RAIL PS 12V/7.1A, OVC III
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 12V 7,1A
Kategori
Effekt (Watt)
85W
Tillverkare
Delta Electronics
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiellt), laboratorier
Förpackning
Box
Effektivitet
89,5%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Ingångstyp
AC
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 2,17" x B 2,76" x H 3,44" (55,1 x 70,1 x 87,4mm)
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, EAC, KC, TUV, UKCA
Spänning - utspänning 1
12V
Standardnummer
60335-1; 61010-1; 62368-1
Ström - utgång (max)
7,1A